Všechny houpací prkna jsou vyprodána. Proto je prosím NEOBJEDNÁVEJTE. Děkujeme za pochopení.

Názor fyzioterapeuta

020a_korek
 

Houpací prkno HUUPS je kvalitní český výrobek ze dřeva, který přináší zábavu dětem i dospělým.

Je motorickou hračkou, zároveň i cvičební a rehabilitační pomůckou.
Je vhodný pro děti od prvního vzpřimování mezi 8. a 9. měsícem až po dospělý věk.

Při houpání na prkně se zapojují do činnosti svaly, které potřebujeme pro vzpřímené držení těla (břišní svaly, zevní rotátory kyčle, bránice a přitahovače stehna - adduktory). Zároveň se při houpání zpevňují i koncové části jako jsou kotníky, ploska nohy, zápěstí, dlaň, což má příznivý vliv na jejich tvar. Houpání zlepšuje činnost rovnovážného (vestibulárního) systému, který vyžaduje pro svou správnou funkci přiměřenou zátěž.

Mohu ze zkušenosti říci, že na setkání s houpacím prknem HUUPS reagují děti pozitivně a hned se chtějí houpat. Tím, že dítě samo objeví jak se na prkně rozhoupat, se přirozeně naučí používat svaly v pánevním centru. Houpat se lze ve vysokých pozicích jako je čelní stoj - panák, boční stoj s nákrokem - koník, v podřepu s opřenými dlaněmi - žabka, v kleku na čtyřech - kočička, ve stoji na čtyřech - medvěd, dále v různých variantách sedu, dokonce i v lehu.

Děti samy jsou nevyčerpatelnou studnicí nápadů, co všechno se dá s prknem dělat, pro hru umí využít obě strany prkna.

Houpání, to je zdánlivě jednoduchá motorická činnost a provází lidstvo vlastně od kolébky. Možná už naši předci vytušili pozitivní vliv kolébání na břišní svaly malého kojence a tím i na jeho příznivý budoucí pohybový vývoj.

Houpací prkno Huups se dětem líbí, moc ráda ho v práci používám, je to má nejoblíbenější rehabilitační pomůcka. Mé zkušenosti s houpacím prknem Huups jsou pozitivní a mohu ho doporučit.

Bc. Lenka Housková - fyzioterapeutka, EUC Klinika České Budějovice

 

Zpět do obchodu